Seba0305

Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Sob 13:31, 17 Maj 2008    Temat postu: Turniej Interkontynentalny :)

Nawet się nie kapłem, że tego tematu nie ma. W każdym razie po bardzo ciekawym meczu z Japonią Polki przegrały w czwartym secie. Co się stało? Czego zabrakło?

Mila
Onieśmielony

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 103

Skąd: k.Krakowa:)

PostWysłany: Sob 15:15, 17 Maj 2008    Temat postu:

Jak dla mnie to zabrakło tego 2 seta, który był wygrany! Gdyby nie błędy dziewczyn to ten set byłby z pewnością wygrany i wtedy dziewczyny byłyby w lepszej sytuacji, a tu nic ;/ nie wiem co się stało po tym bardzo dobrym 3 secie ;/ No ale to nie jest koniec świata, to był 1 mecz, taki na przetarcie, kolejne pójdę z pewnością lepiej :)

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Sob 16:12, 17 Maj 2008    Temat postu:

Z pewnością. W drugim secie chyba zabrakło tej "zimnej głowy" i kiszka :/ No ale ważne, żeby się zakwalifikować :)

Marta
Mocny dyskutant

Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 400

Skąd: Gniezno

PostWysłany: Sob 18:50, 17 Maj 2008    Temat postu:

no przeciez mamy jeszcze szanse :D dziewczyny nie moga sie poddac ale musza walczyc dalej :) teraz to mam nadzieje juz z gorki :) jutro gramy z kazachstanem - bedzie dobrze :)

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Sob 18:54, 17 Maj 2008    Temat postu:

Jutro na pewno. Może być jeszcze ciężko z Serbią :)

PostWysłany: Nie 7:42, 18 Maj 2008    Temat postu:

Ja już zwarty i gotowy. Czekam do ósmej :)

Mila

Posty: 103

PostWysłany: Nie 12:38, 18 Maj 2008    Temat postu:

No i dzisiaj było już bardzo dobrze! xD Obrony Marioli, ataki Ani P. Ani B. i Gośki xD Zagrywki xD Tak się powinno grać! Blok był :) Bardzo dobry mecz dzisiaj dziewczyny zagrały :) Jedynie Kaśka Skowrońska coś dzisiaj nie teges ;/
Ale jak zauważył Swędrowski, we wtorek gramy z Dominikaną, która bardzo dobrze się prezentuje na turnieju więc może być gorzej;/ ale może ten dzień przerwy im pomoże ;)

PostWysłany: Nie 13:44, 18 Maj 2008    Temat postu:

A ja wam powiem coś za co poszczujecie mnie psami :) otóż uważam że Polki nie wygrają tego turnieju i nie pojadą na IO. To taka jakaś moja kobieca intuicja :)

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Nie 16:59, 18 Maj 2008    Temat postu:

Żeby nie wiem jak im nie poszło, to Twoje prognozy na nic się zdają :) Pojadą :)

Marta

Posty: 400

PostWysłany: Nie 19:59, 18 Maj 2008    Temat postu:

trzeba mysles optymistycznie :) dadza rade :) napewno znajda sie w trojce ktora pojedzie do Pekinu :D no

PostWysłany: Nie 21:31, 18 Maj 2008    Temat postu:

A niech wam będzie że pojadą życze im jak najlepiej :)

PostWysłany: Pon 17:09, 19 Maj 2008    Temat postu:

W pierwszym meczu zabrakło... radości z gry? Na pewno ogromnym atutem Japonek jest to, że one trenują już razem 2 miesiące, jak jest z naszą drużyną wszyscy wiecie, Gosia Glinka dołączyła do kadry na lotnisku i praktycznie z dziewczynami nie trenowała.
Lena Dziękiewicz nie gra, ponieważ narzeka na ból nogi, a Marco Bonitta pozwala jej odpocząć wykorzystując wspaniałą formę młodej Bednarek. Kasia Skowrońska - Dolata po ciężkim sezonie we Włoszech także ma drobne porblemy dlatego gra jej się nie układa, na szczęście mamy Anię Podolec.

Mecz z Kazahstanem to zupełnie inna historia, miejmy nadzieję, że kolejne skończą się podobnie.

Japońscy ludzie wciąż zachwyceni są polską siatkówką. Uwielbiają nasze siatkarki i naszych siatkarzy. Ogromne wrażenie wyparła na nich Ania Barańska, zakochali się w jej zagrywce, atakach i bloku, a do tego oczywiście dostrzegli niecodzienną urodę Polki. Gosia Glinka jest dla nich mistrzynią i bardzo się nią zachwycają. Z tego co udało mi się dowiedzieć nawet na Słowacji nasza reprezentacja ma sporą grupę fanów. :) [wiadomości z wiarygodnych źródeł ;]

Osobiście uwielbiam grę Japonek, azjatyckie zespoł cechują się wspaniałą grą obronną i głównie za to lubię ich grę. Imponują mi Yoshie Takeshita i Yuko sano, mimo 159 cm wzrostu są w ścisłej czołówce najlepszych siatkarek na świecie. Mam nadzieję, że reprezentacji Japonii uda się wywalczyć bilet do Pekinu. :]

Na pewno groźnym rywalem będzie Serbia, spotkania z tym zespołem często są bardzo emocjonujące.. Podobno Dominikana jest w bardzo dobrej formie... jednak trzeba uważać na wszytskich przeciwników, połowę 'dozwolonych' porażek mamy już za sobą.

Pozdrawiam. :)

Marta

Posty: 400

PostWysłany: Pon 17:18, 19 Maj 2008    Temat postu:

moze i gra siatkarek japonskich jest fajna, ale ja osobiscie ich nie lubie... i ci ludzie na trybunach nie tworza atmosfery... zdaje mi sie ze wiekszosc ludzi jest tam bo musi... to smutne... a co do Polek to trzeba przyznac ze urodą wygrywaja ze wszytskimi. ale w siatce twarza sie nie wygra :) ale nasze babki potrafia grac i to jeszcze jak :D

kera

Posty: 188

PostWysłany: Pon 20:55, 19 Maj 2008    Temat postu:

Jak ktoś w studio po meczowym ich określił "robociki na baterie" ich reakcje nie są tak spontaniczne jak u nas, tam to wszystko jest sterowane. Wiesz, może nie dlatego, że muszą wydaje mi się, że oni rzeczywiście kochają siatkówkę ale mają taką mentalność, która nie pozwala im na spontaniczne zachowanie. Nie wiem co jest tego przyczyną, chociaż i ten doping jest fajny, bo przecież lepszy taki niż żaden. :) Ja lubię kulturę japońską i interesuję się tym krajem, fakt faktem nie przepadam za Chinami, ale te dwa kraje znacznie się różnią. Japończycy są podobno bardziej przystępni i zadowoleni. W Japonii zrodziła się manga i anime i choć teraz już mnie to nie interesuje w przeszłości było to jednym z ważnych aspektów przyciągającym mnie do tej wyspy. :]
Nasze siatkarki rzeczywiście są uznawane za najładniejszą reprezentację wraz z Włoszkami i Holenderkami, chociaż wiadomo, że silnie rozwinięty patriotyzm często "nie pozwala" przyznać innym kibicom [z innych krajów] że to Polki są najładniejsze. Oczywiście mamy naszą Miss Skowrońską - Dolatę ale i pozostałe dziewczyny są ładne.
Wyglądem się nie gra ale jak powiedziała Ania Barańska "kiedyś kibice przychodzili żeby na nas popatrzeć, teraz coraz częściej zwracają uwagę na naszą grę". Walory wizualne robią swoje ale dziewczyny mają wyjść i zagrać a że zagrać potrafią wszyscy wiemy doskonale. :]

Ostatnio zmieniony przez kera dnia Pon 20:57, 19 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Wto 14:11, 20 Maj 2008    Temat postu:

<jupi> Wygrały z Dominikaną i jest świetnie! Jesteśmy na trzecim miejscu wespół z Koreą :) I Nareszcie Skowrońska coś pograła :)

kera

Posty: 188

PostWysłany: Wto 14:27, 20 Maj 2008    Temat postu:

Ja meczu nie zobaczyłam... Niestety w tym czasie odbywają się u mnie lekcje. Ale cóż, liczy się wygrana dziewczyn. :) Podobno 2 i 3 set zagrały bardzo ładnie.

PostWysłany: Wto 15:45, 20 Maj 2008    Temat postu:

spoksik juz wszytsko wiem :D bylam w szkole i tak zapytalam, ale przeciez moglam sobie spr na str reprezentacji :P dobra mnijesza z tym wazne ze wygraly :) ja widzialam tylko tego pierwszego przegranego seta i polowe 2 :) na drugiej przerwie technicznej musialam isc do szkoly :) musowo dzis ogladam powtorke :D

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Wto 17:37, 20 Maj 2008    Temat postu:

Ja niestety też byłem w szkole, a nie mam mp3 z radiem ;/ Ale najważniejsze, że mamy duże szanse na kwalifikację :)

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Śro 13:30, 21 Maj 2008    Temat postu:

A są one coraz większe, bo dziś też zwycięstwo :)

PostWysłany: Śro 20:39, 21 Maj 2008    Temat postu:

musimy zagrac na maxa to wtedy bedzie ok :)

kera

Posty: 188

PostWysłany: Czw 22:06, 22 Maj 2008    Temat postu:

Serbia zawsze była dla nas trudnym rywalem... Są tam dobrze wyszkolone zawodniczki. Dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko, ale przypuszczam, że akurat w spotkaniu Polska - Serbia zaważy to 'siatkarskie szczęście' danego dnia. Serbia zasługuje na awans, to na pewno. Wg mnie awansować powinny Polki, Japonki i Serbki, trzecia drużyna... jest mi obojętna.

Seba0305

Posty: 509

Skąd: Łowce

PostWysłany: Pią 10:30, 23 Maj 2008    Temat postu:

Serbia już awansowała :) Może nam jutro odpuszczą trochę. Odnośnie dzisiejszego meczu, to trochę nas Tajki wymęczyły. Najlepsze zawodniczki moim zdaniem to Gosia Glinka i Milena Rosner, która dziś genialnie broniła i jak mi ktoś powie, że jest niepotrzebna w naszej reprezentacji, to zastrzelę.